Mezinárodní kuchyně v naší ŠJ - čínská kuchyně
17.5.2018

Naše školní jídelna připravila pro své strávníky v letošním školním roce projekt Dny mezinárodní kuchyně. Strávníci mohou poznat a ochutnat jídla, která se vaří v některých zemích světa. Pro měsíc  K V Ě T E N  jsme vybrali kuchyni Č Í N S K O U - viz níže uvedený odkaz:

/upload/files/dokumenty-skoly/nsk-kuchyn.pdf (Velikost: 972.55 kB)

Výsledky zápisu do ZŠ na šk. rok 2018/19
3.5.2018

/upload/sablona/zapis-vysledky-18-19.png

ZMĚNA ve sběru papíru
9.2.2018

Vloženo: 10.8.2015 | Autor: nachazelova| Zobrazeno: 3093x |

Současná budova žandovské školy pochází z roku 1838. Několika stavebními úpravami a přístavbou sloužila místní německé většině až do roku 1945. Po osvobození, kdy do pohraničí začali proudit osídlenci, začala budova ponejprv ve své historii znít češtinou a slovenštinou.

O začátek provozu tentokrát již české školy se zasloužili manželé František a Anna Hemerkovi. Od roku 1955 byla budova školy v Žandově součástí hornopolické základní devítileté školy. Po dokončení generální opravy budovy roku 1965 zde do roku 1977 současně sídlila zvláštní škola, která pak byla přemístěna do Valteřic. Roku 1988 byla u školy vystavena za pomoci rodičovské veřejnosti kotelna, zrušilo se lokální vytápění tříd a bylo zavedeno ústřední topení. V roce 1990 vznikla odtržením Horní Police od tehdejší spádové obce Žandov samostatná ZŠ poskytující vzdělávání jen dětem 1. stupně ZŠ. Původně nově postavená budova na kopci mezi obcemi, která sloužila všem dětem z okolí, byla registrována v katastru Horní Police. Tím větší Žandov o školu přišel, takže místní zastupitelé založili školu vlastní. Na sklonku roku 2002 bylo rozhodnuto o spojení základní a mateřské školy v jeden subjekt, který je od roku 2003 příspěvkovou organizací.